IMG 7882

„SpoKREWnieni służbą” w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

IMG 788220 marca 2018 roku w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „SpoKREWnieni służbą”.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski.
Akcja „SpoKREWnieni służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

W akcję zaangażowały się służby mundurowe i strażacy Państwowej Straży Pożarnej z terenu naszego województwa, którzy od początku miesiąca oddawali krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa oraz licznie przybyli oddać krew podczas poboru krwi w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Ze strażakami, którzy aktywnie włączyli się w akcję „SpoKREWnieni służbą” spotkał się Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Alinowski, który podziękował za tak liczne wsparcie prowadzonej akcji poboru krwi.

mt_gallery: "SpoKREWnieni służbą" w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Opracowanie i zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP w Lublinie. 

Skip to content