DSC 0998 3 Copy

KM PSP Biała Podlaska – Ćwiczenia z ratownictwa lodowego.

DSC 0998 3 CopyKomenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej 7 marca 2018 r. zorganizowała ćwiczenia zgrywające jednostek KSRG z zakresu ratownictwa lodowego.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy PSP z podległych JRG oraz wybrane jednostki OSP włączone do KSRG. Ćwiczenia były dedykowane również funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Rybackiej. Przedstawiciele w/w służb uczestniczyli w ćwiczeniach w roli obserwatorów.

Głównym celem ćwiczeń  było przypomnienie i utrwalenie wiadomości z zakresu ratownictwa lodowego a także sprawdzenie praktycznych możliwości współdziałania zastępów OSP i PSP.

Ćwiczenia zostały podzielone na trzy części:
•    Szkolenie teoretyczne z wykorzystaniem multimediów przeprowadzone w KM PSP w Białej Podlaskiej,
•    Ćwiczenia praktyczne na akwenie w Witulinie polegające na ewakuacji z wody 3 osób, w tym jednej bez zachowanych funkcji życiowych. W tej części uczestniczyły zastępy PSP z podległych JRG i zastęp z OSP w KSRG Leśna Podlaska.
•    Szkolenie praktyczne dla poszczególnych zastępów z jednostek OSP. Każda jednostka pod okiem instruktorów w sposób praktyczny realizowała zadania polegające na właściwym zabezpieczeniu ratowników, dotarciu do osoby poszkodowanej i ewakuacji na brzeg.

W ćwiczeniach uczestniczyło: 13 strażaków PSP, 43 strażaków OSP, 9 osób ze służb współdziałających.

mt_gallery: Biała Podlaska - ćwiczenia z ratownictwa lodowego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Mirosław Byszuk KM PSP Biała Podlaska.

Skip to content