Plakat

„Gramy i biegamy dla PAWEŁKA”

Plakat18 marca 2018 roku o godzinie 9:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, odbędzie się impreza charytatywna organizowana na rzecz Pawełka Łagowskiego, syna naszego kolegi, strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku.

 

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku będą czynnie uczestniczyć w akcji „Gramy i biegamy dla Pawełka” organizując  pokazy sprzętu pożarniczego oraz technik udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

O Pawełku:

Pawełek przyszedł na świat 18 lutego 2009 roku. Urodził się z bardzo dużym niedotlenieniem mózgu, otrzymał 1 punkt w skali Apgar. Pierwszy miesiąc życia spędził w szpitalu. Kiedy Pawełek skończył 2 miesiące, rozpoczęła sie jego rehabilitacja, a miesiąc później pojawiły się pierwsze napady padaczki. Zdiagnozowano u niego czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną.

Po pięciu latach udało się opanować ataki padaczkowe, jednak Pawełek nadal musi codziennie przyjmować leki przeciwpadaczkowe, aby napady nie powróciły. Obecnie Paweł nie potrafi mówić, chodzić ani siedzieć. Jedyną szansą na jego rozwój jest systematyczna rehabilitacja. Potrzebuje regularnych zajęć psychologicznych, logopedycznych a przede wszystkim codziennej rehabilitacji ruchowej.

źródło: KP PSP w Świdniku.

Plakat

 

 

Skip to content