IMG 20180320 130931

10 edycja warsztatów szkoleniowych „Strażak uczy ratować” w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

IMG 20180320 13093120 marca 2018 roku w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęła się 10 edycja warsztatów szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” której uczestnikami było 16 nauczycieli ze szkół i przedszkoli mieszczących się na terenie powiatu lubelskiego.

 

Prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek.
Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestniczy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. W ramach zajęć nauczycieli mogli się także dowiedzieć jak posługiwać się podręcznym sprzęt przeciwpożarowym oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia ewakuacji w razie wystąpienia pożaru.

Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników dostał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

mt_gallery: 10 edycja warsztatów szkoleniowych "Strażak uczy ratować" w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

Tekst i zdjęcia st. str. Adrian Ząbek

Skip to content