4

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Tarzymiechy Drugie.

49 stycznia 2018 roku po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Tarzymiechy Drugie.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że ogniem objęty jest całkowicie dach budynku mieszkalnego drewnianego, część ścian zewnętrznych obitych sidingiem oraz część wnętrza domu a wewnątrz może znajdować się osoba. Działania zastępów polegały na podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz wejściu z jednym prądem wody w aparatach ochrony dróg oddechowych do nieobjętej pożarem części budynku w celu odnalezienia przebywającej w nim osoby. W części nie objętej pożarem nikogo nie odnaleziono, natomiast po stłumieniu ognia i częściowym rozebraniu konstrukcji budynku odnaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny.
W akcji ratowniczo-gaśniczej trwającej ponad 5 godzin udział brało 7 zastępów z jednostek: JRG Krasnystaw (2), OSP KSRG Izbica (1), OSP KSRG Ostrzyca (1), OSP Tarnogóra (1), OSP  Tarzymiechy (1), OSP Wólka Orłowska (1) – łącznie w działaniach brało udział 30 strażaków. Na miejsce zdarzenia przybył również Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie oraz Oficer Prasowy KP. Obecnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności powstania pożaru. 

mt_gallery: Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Tarzymiechy Drugie, powiat krasnostawski.

Opracowanie i zdjęcia: kpt. Kamil Bereza KP PSP w Krasnymstawie.

Skip to content