20180128 111109

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Chyżowice.

20180128 11110928 stycznia 2018r. w miejscowości Chyżowice gm. Uchanie doszło do tragicznego w skutkach pożaru nieużytkowanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

 

Strażacy w momencie przybycia na miejsce pożaru mieli podejrzenie, że w obiekcie znajduje się osoba bezdomna. Z budynku oknami i dachem wydobywały się płomienie uniemożliwiając wejście do pomieszczenia, w którym powstał pożar.
Działania straży polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu do środka budynku na płonącą konstrukcję. Ratownicy weszli też na poddasze budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych przy użyciu drabiny.  Strop w pomieszczeniu objętym pożarem był drewniany i zapadł się częściowo do środka budynku utrudniając działania gaśnicze. Po przytłumieniu ognia ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka w celu przeszukania pomieszczeń. W między czasie oddymiano obiekt przy pomocy agregatu oddymiającego. W trakcie przeszukiwania pomieszczeń znaleziono spalone ciało mężczyzny. Na miejsce przybył komendant powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz i przejął dowodzenie akcją.
Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura i Policja.
Straty materialne oszacowano na 20 000, uratowano mienie o wartości ok 200 000 zł.

Opracowanie: kpt. Piotr Sendecki KP PSP w Hrubieszowie.

mt_gallery: Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Chyżowice, powiat hrubieszowski.

Zdjęcia: kpt. Piotr Gronowicz, kpt. Piotr Sendecki.

Skip to content