DSCF2237

Ćwiczenia strażaków JRG PSP w Janowie Lubelskim z zakresu ratownictwa lodowego połączone z kampanią „ Bezpieczne ferie”.

DSCF223725 stycznia 2018 roku na zalewie janowskim przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego połączone z kampanią informacyjną dotycząca bezpieczeństwa na zamarzniętych akwenach podczas ferii zimowych.

W trakcie ćwiczeń doskonalono różne techniki niesienia pomocy tonącym poprzez dotarcie do poszkodowanych, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacja poza strefę zagrożenia. Sprawdzono i wykorzystano sprzęt do zabezpieczenia działań na lodzie, z uwzględnieniem asekuracji ratowników, stworzenie dla poszkodowanych i ratowników komfortu poprzez możliwość odpoczynku w namiocie. Ćwiczenia były okazją do wykorzystania i sprawdzenia skuteczności procedur i sprawności sprzętu ratowniczego wykorzystywanego podczas zdarzeń na lodzie.

Podczas ćwiczeń strażacy przekazali grupie 30 osób przebywających na wypoczynku nad zalewem w Janowie Lubelskim niezbędne informacje dotyczące zagrożeń związanych ze spacerami i zabawą na zamarzniętych jeziorach i rzekach oraz jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe na powietrzu.

mt_gallery: Ćwiczenia z ratownictwa lodowego na zalewie janowskim.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Kurasiewicz KP PSP Janów Lubelski.

Skip to content