DSC 6931

Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie.

DSC 69315 grudnia 2017 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie miała miejsce uroczysta zbiórka.

Gości serdecznie powitał Komendant Miejski PSP bryg. Zbigniew Raźniewski.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
– st. bryg. Szczepan Goławski – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie,
– Kazimierz Smal – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie,
– funkcjonariusze i pracownicy cywilni KM PSP Chełm.

Na spotkaniu miało miejsce kilka wydarzeń:

1. Ceremonia wręczenia nagrody i awansów z okazji Święta Niepodległości. Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał asp. Rafał Bereza.
Niżej wymienionym funkcjonariuszom tut. Komendy zostały nadane kolejne wyższe stopnie służbowe:
– na stopień ogniomistrza:
– mł. ogn. Maciej Żukowski,
– mł. ogn. Paweł Krystynek,
– mł. ogn. Rafał Pitak
– na stopień młodszego ogniomistrza:
– st. sekc. Jakub Kowalczuk,
– st. sekc. Marcin Tomaszewski.

2. Ślubowanie strażaka wstępującego do służby przygotowawczej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, które przyjął Komendant Miejski PSP bryg. Zbigniew Raźniewski. Strażak Piotr Ryszkiewicz rozpocznie swoją służbę od szkolenia podstawowego w zawodzie strażak w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, które rozpoczyna się 11 grudnia 2017 roku, a zakończy się 13 lipca 2018 roku.

3. Pożegnanie funkcjonariusza st. ogn. Andrzeja Bieleszy, który 30 listopada br. przeszedł na świadczenie emerytalne po 35 latach służby i pracy. Podziękowania za długoletnią, służbę złożył mu Komendant Miejski PSP – bryg. Zbigniew Raźniewski. Korzystając z okazji Komendant Miejski bryg. Zbigniew Raźniewski złożył podziękowania na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego – st. bryg. Szczepana Goławskiego, za przyznane przez Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Leszka Suskiego oraz przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie – st. bryg. Grzegorza Alinowskiego nagrody dla naczelników wydziałów ds. operacyjnych i dyspozytorów stanowisk kierowania, zastępców dowódców zmian, strażaków którzy osiągneli wysokie wyniki sportowe oraz inne osiągnięcia w służbie. Pogratulował również funkcjonariuszom, którzy 16 listopada br. odebrali awanse i odznaczenia na uroczystościach w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Tam na stopień aspiranta awansował mł. asp. Rafał Bereza, a medale za długoletnią służbę otrzymali: mł. bryg. Dariusz Popek, mł. bryg. Sławomir Koziej, mł. bryg. Tomasz Ważny, mł. bryg. Paweł Basaj, st. asp. Jarosław Gabrysiewicz i st. asp. Grzegorz Kołota.

mt_gallery: Uroczysta zbiórka w Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie.

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm

Skip to content