4

10 edycja warsztatów szkoleniowych „Strażak uczy ratować”.

412 grudnia 2017 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęła się 10 edycja warsztatów szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”.

Uczestnikami warsztatów, które doskonale wpisują się w ramy kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” – było 11 nauczycieli ze szkół mieszczących się na terenie powiatu lubelskiego. Prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek.

Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestnicy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. W ramach zajęć nauczycieli mogli się także dowiedzieć jak posługiwać się podręcznym sprzęt przeciwpożarowym oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia ewakuacji w razie wystąpienia pożaru.

Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników dostał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

mt_gallery: Strażak uczy ratować - warsztaty edukacyjne dla nauczycieli.

Tekst i zdjęcia: st. str. Adrian Ząbek KW PSP w Lublinie.

 

Skip to content