DSC 0727

Zderzenie pociągu i samochodu ciężarowego w miejscowości Aleksandrów, gmina Łuków, powiat łukowski.

DSC 072713 listopada 2017 r. o godz. 10:04 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i pociągu pasażerskiego relacji Lublin-Warszawa w miejscowości Aleksandrów, gmina Łuków.

Do zdarzenia zadysponowano pięć zastępów JRG PSP Łuków i jeden OSP Łazy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy leżący na poboczu, przy przejeździe kolejowym. Kierowca samochodu został przetransportowany przez zastęp ratownictwa medycznego do szpitala. Pasażerowie pociągu nie odnieśli w zdarzeniu obrażeń.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu ciężarowego. Do czasu przybycia pojazdów zastępczych podstawionych przez przewoźnika kolejowego strażacy zapewnili pomoc osobom podróżującym pociągiem (około 120 pasażerów). Wsparcie to polegało na rozłożeniu ogrzewanego namiotu dla podróżnych oraz na pomocy w opuszczeniu wagonów i przeniesieniu bagaży w miejsce przybycia komunikacji zastępczej (ok. 500 m). W likwidacji zdarzenia brało łącznie udział 17 strażaków.

mt_gallery: Wypadek na przejeżdzie kolejowym w miejscowości Aleksandrów, gmina Łuków.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Paweł Wysokiński KP PSP w Łukowie.

Skip to content