IMG 6361

Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie – uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

IMG 636110 listopada 2017 roku na placu przed Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystości udział wzięli:
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wraz z zastępcami st. bryg. Piotrem Zmarzem i st. bryg. Szczepanem Goławskim, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Odyniec oraz kierownicy komórek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia i honoruje postaci i czyny, które niegdyś doprowadziły do odrodzenia polskiej państwowości. Także i naszą strażacką tradycję wzbogaca ówczesny trud i przelana krew naszych poprzedników. Ale przede wszystkim jest to dzień, który przypomina, że możliwość suwerennego stanowienia o losach Ojczyzny niezmiennie zależy od naszych bieżących wysiłków w służbie dla Jej bezpiecznej i pomyślnej przyszłości.

mt_gallery: Uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Tekst i zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP w Lublinie.

Skip to content