DSC 0099

Ćwiczenia zgrywające KSRG „Szkoła – 2017”.

DSC 009924 listopada 2017 r. o godz. 13:15 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim zgłasza na nr alarmowy 998: pożar w szatni Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim.

Pożar powoduje powstanie dużej ilości dymu, który klatką schodową rozprzestrzenia się na cały budynek szkolny. Dyrektor Szkoły zarządza ewakuację uczniów i pracowników. Po ewakuacji okazuje się, że brakuje trzech osób, 2 uczniów i woźnego, który prawdopodobnie udał się do kotłowni gazowej w celu odłączenia zasilania. Podczas próby zamknięcia zaworu gazu w kotłowni dochodzi do rozszczelnienia instalacji gazowej. Wyczuwalny jest zapach nawaniacza gazu ziemnego. Takie informacje zawierało założenie do ćwiczeń, zgrywających Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego i służb współdziałających na terenie powiatu Biłgorajskiego.

W ćwiczeniach udział wzięło 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych KSRG z powiatu biłgorajskiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim. Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. mgr inż. Wiesław Krent. Ćwiczenia poprzedzone były krótką odprawą z uczestnikami, rekonesansem po terenie zakładu BSG w Długim Kącie produkującym meble z litego drewna oraz zapoznaniem się z funkcjonowaniem farmy fotowoltaicznej w Samsonówce jedynej funkcjonującej na terenie powiatu biłgorajskiego.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się szkolenie i pokazy w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Szkolenie obejmowało zasady bezpieczeństwa i zagrożenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, sposobami zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz bezpieczeństwem w domu i szkole.

mt_gallery: Ćwiczenia zgrywające KSRG "Szkoła - 2017".

tekst i zdjęcia: st. kpt. Albert Kloc Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju.

 

Skip to content