jubileusz 5

Benefis płk. poż. w.st. spocz. Mieczysława Skiby.

jubileusz 58 listopada 2017 roku płk. poż. w.st. spocz. Mieczysław Skiba obchodził 90 urodziny.

Z tej okazji odbył się benefis poświęcony jubilatowi, na którym przedstawiony został życiorys nestora zamojskiego pożarnictwa. Podczas uroczystości, jubilat przedstawił swoją karierę zawodową oraz wspomnienia z młodości. Uroczyste spotkanie było też okazją do promocji najnowszej książki jubilata „Nie wolno zatrzymywać się w marszu”.

Mieczysław Skiba w wydanej publikacji przywołuje ostatnie lata życia pokazuje, że „Nie jest sztuką przeżycie długich lat, ale jest sztuką mieć w tych latach atrakcyjne
i pożyteczne przeżycia, satysfakcję, że coś dobrego zrobiło się dla ojczyzny i dla ludzi”. Receptą na długie lata jest bycie aktywnym – to jest nie zatrzymywanie się w marszu.

W jubileuszu wzięło udział wiele znamienitych osób, władze samorządowe różnych szczebli, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych oraz emeryci, przyjaciele i rodzina. Życzenia w imieniu funkcjonariuszy PSP złożył jubilatowi st. bryg. Grzegorz Alinowski Lubelski Komendant Wojewódzki PSP wraz z bryg. Jackiem Sobczyńskim, bryg. Andrzejem Mandziukiem, bryg. Mirosławem Michońskim i bryg. Wiesławem Krentem. 

tekst: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP w Zamościu.

mt_gallery: Jubileusz płk. w st. spocz. Mieczysława Skiby.

zdjęcia: Emil Cabaj.      

Skip to content