IMG 20171026 111344

Warsztaty szkoleniowe „Strażak uczy ratować” dla 20 pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

IMG 20171026 11134426 października 2017 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęła się 7 edycja warsztatów szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”, której uczestnikami było 20 pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek. Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestniczy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. 

Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników dostał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. 

mt_gallery: Warsztaty szkoleniowe dla pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Tekst i zdjęcia: OSZ KW PSP w Lublinie.

Skip to content