IMG 20171005 1119491

5 edycja warsztatów szkoleniowych „Strażak uczy ratować” w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

IMG 20171005 11194915 października 2017 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” rozpoczęła się 5 edycja warsztatów szkoleniowych kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” której uczestnikami było 14 nauczycieli ze szkół mieszczących się na terenie powiatu lubelskiego.

Prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek.
Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestniczy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. W ramach zajęć nauczycieli mogli się także dowiedzieć jak posługiwać się podręcznym sprzęt przeciwpożarowym oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia ewakuacji w razie wystąpienia pożaru.
Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę.

Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

mt_gallery: 5 edycja warsztatów szkoleniowych "Strażak uczy ratować".

Tekst i zdjęcia st. str. Adrian Ząbek

 

Skip to content