IMG 2391

„Strażak uczy ratować” w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

IMG 239118 września 2017 w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie rozpoczęła się 3 edycja warsztatów szkoleniowych w ramach kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować” której uczestnikami było 14 nauczycieli ze szkół mieszczących się na terenie powiatu lubelskiego.

Nadzór organizacyjny nad realizacją warsztatów pełnił Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP st. str. Adrian Ząbek zaś prowadzącym zajęcia z zakresu pierwszej pomocy był st. kpt. Marcin Sobolewski.

Zgodnie z programem warsztatów szkoleniowych uczestniczy mieli okazje zapoznać się z podstawowymi zabiegami resuscytacyjnymi u osób dorosłych, dzieci i niemowląt a także zaktualizować wiedzę na temat postępowania w przypadku rozmaitych urazów, padaczki, udaru, zawału serca, śpiączki cukrzycowej i całkowitej niedrożności górnych dróg oddechowych. W ramach zajęć nauczycieli mogli się także dowiedzieć jak posługiwać się podręcznym sprzęt przeciwpożarowym oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas prowadzenia ewakuacji w razie wystąpienia pożaru.

Główny nacisk podczas prowadzenia warsztatów był kładziony na praktykę. Każdy z uczestników miał okazję przećwiczyć pod okiem instruktora postępowanie w różnych stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pod koniec zajęć każdy z uczestników dostał zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach wraz z saszetką pierwszej pomocy i plakatem z instrukcją udzielania pierwszej pomocy.

mt_gallery: "Strażak uczy ratować" w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.

Tekst i zdjęcia st. str. Adrian Ząbek

Skip to content