DSC 1215

Kręci mnie bezpieczeństwo podczas „X Zlotu Motocykli WSK i innych” w Świdniku.

DSC 121527 sierpnia 2017 roku strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku w trakcie „X Zlotu Motocykli WSK i innych” przeprowadzili pokazy sprzętu oraz swoich umiejętności.

W ramach pokazów zaaranżowano wypadek samochodu osobowego z motocyklem. Strażacy razem z ratownikami medycznymi Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polska zademonstrowali, w jaki sposób udzielana jest pomoc medyczna w wypadku, a następnie strażacy przy  użyciu narzędzi hydraulicznych usunęli z pojazdu wszystkie drzwi i dach, w celu ewakuacji poszkodowanych z pojazdu.
W dalszej kolejności zaprezentowano skuteczne i nieskuteczne sposoby gaszenia pożaru cieczy palnej przy pomocy wody oraz gaśnic proszkowych (1kg i 6kg). Osoby chętne również mogły ugasić pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej.
Swoich sił można było również spróbować w konkurencji polegającej na trzymaniu nawodnionej linii gaśniczej z prądownicą pianową, co jak się okazało dla niektórych, stanowiło nie lada wyzwanie.
Przez cały czas trwania pokazów dostępne było stanowisko z ratownikiem medycznym, który udzielał informacji dotyczących głównie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a praktyczne umiejętności można było spróbować na fantomach – osoby dorosłej i dziecka.
Największymi atrakcjami dla dzieci były przejazdy w koszu podnośnika hydraulicznego do wysokości 25m oraz zabawa w pianie, wytworzonej z wody i płynu do mycia naczyń.

tekst: st. kpt. Paweł Dańko KP PSP Świdnik

mt_gallery: Pokazy umięjętności i sprzętu strażackiego podczas "X Zlotu Motocykli WSK i innych".

zdjęcia: „Głos Świdnika”.

Skip to content