22014849 732065106994971 315442994 n

7 MISTRZOSTWA EUROPY W FIREFIGHTER COMBATT CHALLENGE ŁÓDŹ 2017

22014849 732065106994971 315442994 n22 – 24 września 2017 roku w łódzkiej Manufakturze rozegrane zostały 7 Mistrzostwa Europy strażaków w FCC. Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie reprezentował mł. asp. Rafał  Bereza, który na mistrzostwa pojechał jako broniący tytułu.

22 września rozegrane zostały eliminacje, w których 120 najlepszych zawodników wchodziło do finału. Nasz reprezentant startował w ostatniej parze, gdzie jako broniący tytułu Mistrza Europy zmierzył się ze zwycięzcą Pucharu Polski –  st. sekc. Danielem Góralczykiem. Daniel był określany „Czarnym Koniem” tych mistrzostw. Czas 1:26,93 min. pozwolił Rafałowi wygrać eliminacje i w finałach wystąpić w ostatnim biegu – również z Góralczykiem, który to, eliminacje zakończył  na drugim miejscu. Około godziny 17 – stej, w strugach padającego deszczu nowym – starym Mistrzem pozostał reprezentant KM PSP Chełm, który mimo zaciętej walki nie oddał tytułu mistrzowskiego. W niedzielę zostały rozegrane biegi tandemowe i wisienka na torcie czyli bieg Elity – 30 najlepszych zawodników w Europie, w którym rywalizowano o miano najlepszego z najlepszych. W tandemie z kolegą z drużyny Danielem Góralczykiem, Rafał Bereza wygrał rywalizację tym samym zdobywając tytuł Mistrza Europy w kategorii „tandem”. Swoją dominację Rafał potwierdził również w biegu Elity, gdzie wygrywając zmagania ostatecznie na Mistrzostwach Europy nie poniósł żadnej porażki w żadnej z kategorii. Na koniec Rafał z Pawłem Hessem i Danielem Góralczykiem zostali najlepszą drużyną Mistrzostw Europy. Ostatecznie nasz reprezentant wrócił do KM PSP w Chełmie z aż 5 złotymi medalami.mt_gallery: 7 MISTRZOSTWA EUROPY W FIREFIGHTER COMBATT CHALLENGE ŁÓDŹ 2017
tekst: mł. bryg. Wojciech Chudoba, zdjęcia: mł. asp. Rafał Bereza, KM PSP Chełm