21078783 1638389849526952 6090487582784966370 n

ZAWODY TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE WĘGRY 2017

21078783 1638389849526952 6090487582784966370 nW dniach 24 – 27 sierpnia 2017 r. w Węgierskiej miejscowości Oroshaza rozegrane zostały międzynarodowe mistrzostwa Węgier w Toughest Firefighter Alive – TFA.

Na zawody została powołana reprezentacja Polski, w składzie której znalazł się funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Chełmie mł. asp. Rafał Bereza, który rywalizował w młodszej kategorii wiekowej do 30 lat.

Zmagania zostały podzielone na dwa dni, w pierwszym dniu zmagań zawodnicy mieli do pokonania tor, który wymagał od nich techniki i siły. Konkurencja dnia pierwszego to bieg z 40 kilogramowymi obciążeniami, pokonanie 3 metrowej ściany, symulacja wyważania drzwi, przecinanie kłody drzewa, czy np. przenoszenie 40 kilogramowych ciężarów w basenie. Pierwszego dnia zmagań reprezentant naszej Komendy uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 0,2 sekundy do reprezentanta Rumunii, wszystko rozstrzygnąć się miało dnia drugiego, gdyż wynik końcowy był sumą czasów uzyskanych z dwóch dni.

Drugiego dnia dużą rolę odgrywało przygotowanie wydolnościowe, gdyż konkurencje początkowe jak rozciąganie linii gaśniczych czy bicie młotem na maszynie były wykonywane w aparacie ochrony dróg oddechowych, następnie pokonanie dwu metrowej ściany ewakuacja poszkodowanego o wadze 80 kg na dystans 70 metrów, wbieganie z obciążeniem na wieżę, wyciąganie pakietu na linie czy pokonywanie tunelu z ciężarami. Tutaj Rafał poradził sobie bardzo dobrze osiągając bardzo dobry wynik co pozwoliło mu na końcowe zwycięstwo w swojej kategorii .

W zmaganiach brało udział 186 zawodników z całej Europy.

Opracowanie i foto: nadesłane Rafał Bereza.

mt_gallery: Zawody TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE WĘGRY 2017.