2

Wypadek na obwodnicy Kocka.

230 lipca 2017 roku o godz. 15:13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK19 w miejscowości Wola Skromowska, gm. Firlej.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że na DK 19 doszło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych: Ford Focus i Peugeot 307. Pojazdami  przemieszczało się łącznie siedem osób. W chwili przybycia pierwszych zastępów ratowniczych wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Zastęp OSP Kock zabezpieczał miejsce zdarzenia. Przybyły na miejsce patrol Policji wyznaczył objazdy miejsca zdarzenia drogowego.

Działania zastępów PSP polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym z samochodu Peugeot, które następnie przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. Pozostałym osobom udzielano wsparcia psychicznego. Dwie osoby zostały zabrane przez dwa statki powietrzne LPR do szpitali w Lublinie. Cztery osoby zostały przewiezione karetkami do szpitali w Łukowie i Lubartowie. Jedna osoba po udzieleniu pomocy medycznej pozostała na miejscu zdarzenia. Po czynnościach wykonanych przez Policję, Zarządca Drogi usunął pozostałości po rozbitych pojazdach z jezdni oraz zneutralizował wycieki płynów eksploatacyjnych.
Do działań zadysponowano: trzy zastępy z JRG Lubartów, zastęp z JRG Radzyń Podlaski oraz zastępy OSP Kock i OSP Firlej.

mt_gallery: Wypadek na obwodnicy Kocka.

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Jarosław Przysiadły KP PSP Lubartów

Skip to content