2

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Firleju.

216 sierpnia 2017 r. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Lubartowie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie, Komendą Powiatową PSP w Lubartowie, PCK Oddział w Lublinie oraz Strażą Gminną w Firleju przeprowadzili działania służb ratunkowych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą”.

Podczas spotkania nad Jeziorem w Firleju można było porozmawiać z funkcjonariuszami i otrzymać materiały przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o tematyce bezpieczeństwa nad wodą oraz materiały dotyczące wpływu alkoholu i narkotyków na zachowanie ludzkie. Każdemu przebywającego na plaży dziecku rozdane zostały upominki w postaci odblasków oraz książeczek „Kolorowanka z sierżantem Lampartem”. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, rozmawiali z przebywającymi na plaży rodzinami m.in. o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, a także o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i programie „Dzielnicowych bliżej nas”. W trakcie spotkania można było przećwiczyć i przypomnieć sobie wspólnie z ratownikami zasady udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez Straż Gminną i OSP w Firleju wspólnie ze strażakami PSP w Lubartowie przy użyciu łodzi motorowej. 

Służby mundurowe, ratownicy jak również PCK zadbali, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt, jakim na co dzień dysponują.
Akcję przeprowadzono z myślą o rodzinach spędzających wakacje nad różnego rodzaju akwenami. Edukacja najmłodszych i rodzin to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim ważny element w poprawie bezpieczeństwa. Nie zabrakło również apeli o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wypoczynku nad wodą.

mt_gallery: "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Firleju.

 

Skip to content