DSC00564

Plener rzeźbiarski w Woli Gułowskiej

DSC005646 czerwca 2017 r. w Woli Gułowskiej (powiat łukowski) rozpoczął się Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski z okazji Jubileuszu 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Zakończy się 9 czerwca 2017 r.

Na rozpoczęcie festynu przybyli: Poseł RP Krzysztof Głuchowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Szczepan Goławski, Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Wójt Gminy Adamów Sławomir Skwarek, Komendant Powiatowy PSP w Łukowie st. bryg. Tomasz Majewski, Dyrektor Domu Kultury Karol Ponikowski, Dyrektor Muzeum Eegionalnego w Łukowie Mariusz Burdach, Dyrektor Biura Posła Głuchowskiego w Lublinie Jacek Derewienko, Komendant OSP Wola Gułowska dh Waldemar Bancerz, Strażacy z KP PSP w Łukowie oraz artyści rzeźbiarze z powiatu łukowskiego i okolic.

Organizatorami Pleneru jest Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz Dom Kultury – Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.
Patronat honorowy objęli:
1. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
2. Wojewoda Lubelski.
3. Starosta Łukowski.
4. Wójt Gminy Adamów.
5. Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.
Patronat medialny:
TVP3 Lublin
Radio Lublin

Wydarzenie jest formą uczczenia 25 lat funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej. W imprezie biorą udział rzeźbiarze ludowi, którzy w ciągu kilku dni wykonają prace o tematyce związanej ze świętym Florianem.   
Plener ma charakter otwarty. Każdy z nas będzie mógł przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy. Miejsce organizacji pleneru nie jest przypadkowe, gdyż właśnie w Woli Gułowskiej i w gminie Adamów znajduje się najstarszy w powiecie łukowskim ośrodek rzeźby ludowej.
Ostatniego dnia, czyli 9 czerwca, odbędzie się prezentacja dziejów i tradycji Woli Gułowskiej i gminy Adamów.
Program pleneru:
6 czerwca –  rozpoczęcie pleneru
7 czerwca – prace  artystyczne-kontynuacja
8 czerwca – godz. 14:00 – poznanie tajników rękodzielnictwa, spotkanie z rzeźbiarzami
                   godz. 18:00 – uroczysta kolacja w DK w Woli Gułowskiej
9 czerwca – godz. 10:00 – „Takiej historii nie ma nikt” – prezentacja dziejów i tradycji Woli Gułowskiej i Gminy Adamów
                   godz. 12:00 – podsumowanie pleneru, wręczenie nagród

 mt_gallery: Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski

Skip to content