DSC02376

Odejście ze służby Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie

DSC02376Dnia 30 maja 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji pożegnania po 29 latach służby Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Łukowie st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Jankowskiego.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli: Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Szczepan Goławski oraz st. bryg. Piotr Zmarz, Komendant Powiatowy PSP w Łukowie st. bryg. Tomasz Majewski, Starosta Łukowski Janusz Kozioł, Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek, Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, Wójt Gminy Krzywda Jerzy Kędra, Radny Województwa Lubelskiego Marek Kopeć, Andrzej Komorowski przedstawiciel Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Głuchowskiego, podkomisarz Jarosław Modrzewski z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, przedstawiciele emerytów pożarnictwa, przedstawiciele jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu łukowskiego oraz strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Łukowie.
Pan st. bryg. mgr inż. Krzysztof Jankowski 1 sierpnia 1988 r. rozpoczął służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Dnia 13 maja 1993 r. po ukończeniu 5-letnich studiów magistersko-inżynierskich zostaje promowany na pierwszy stopień oficerski podporucznika pożarnictwa. Dnia 1 sierpnia 1993 r. został skierowany do pełnienia służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Łukowie na stanowisko dowódcy sekcji, a następnie dowódcy zmiany. Po reorganizacji ochrony przeciwpożarowej i powstaniu powiatów z dniem 1 stycznia 1999 r. zostaje mianowany na stanowisko dowódcy zmiany w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie. Następnie przez trzy miesiące zajmuje stanowisko oficera w sekcji kwatermistrzowskiej. Dnia 10 września 1999 r. zostaje obsadzony na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łukowie. Po siedemnastu latach służby w jrg zostaje powołany z dniem 9 września 2016 r. na stanowisko Zastępcy Komendanta PSP w Łukowie, z którego przechodzi w stan spoczynku. W czasie służby był wielokrotnie odznaczany i wyróżniany.
Ustępujący zastępca komendanta podziękował wszystkim zebranym za współpracę, wsparcie i pomoc w trakcie pełnionej służby. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali za dotychczasową współpracę odchodzącemu
Panu Komendantowi st. bryg. Krzysztofowi Jankowskiemu oraz życzyli pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń.

mt_gallery: Odejście ze służby Zastępcy Komendanta st. bryg. mgr inż. Krzysztofa Jankowskiego

 

Tekst: mł. bryg. Paweł Wysokiński

Skip to content