DSC 5626

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

DSC 562624 maja 2017 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów miejskich eliminacji XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

 Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Osoby wyróżnione zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich konkursu. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Marcin Dudek – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Chełm i st. kpt. Artur Rutkowski – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie. Po wręczeniu nagród dzieci, młodzież, opiekunowie i rodzice zapoznali się ze specyfiką pracy strażaków, obejrzeli sprzęt i wyposażenie jednostki.

mt_gallery: Konkurs PSP.

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm.

Skip to content