DSC08517

XI Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej.

DSC08517Przez dwa dni tj. 11 i 12 maja 2017 roku zawodnicy rywalizowali ze sobą o puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach XI edycji „Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej”.

Tegoroczne zawody rozgrywane były w niezmienionej formule, tak jak w latach poprzednich. W pierwszym dniu zawodów konkurencje odbywały się na obiektach Komend Powiatowych w Nisku oraz Ostrowcu Świętokrzyskim. W drugim dniu zawodów w Puławach oraz Kozienicach gdzie odbyła się finałowa rywalizacja. W turnieju wzięło udział 83 zawodników reprezentujących 14 województw i CS PSP w Częstochowie. W Puławach wszystkich gości i zawodników bardzo serdecznie przywitał gospodarz obiektu Komendant Powiatowy PSP w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny, życząc zawodnikom osiągnięcia wspaniałych wyników a zgromadzonej widowni wiele emocji sportowych. Następnie przystąpiono do rozegrania konkurencji. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nie zabrakło wspomnianych emocji oraz twardej sportowej rywalizacji. Zawody przebiegły w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze oraz duchu prawdziwej rywalizacji sportowej. Trzeci etap Turnieju podsumował Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Piotr Zmarz. Najlepszych trzech zawodników zostało wyróżnionych pucharami, okolicznościowymi dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami.

Końcowa klasyfikacja rywalizacji w konkurencji drabiny hakowej rozegranej na wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Puławach przedstawiała się następująco:
1.    Bartłomiej Siepietowski – woj. małopolskie – 13.87 sek.
2.    Tobiasz Klama – woj. śląskie – 14,62 sek.
3.    Przemysław Kierzenkowski – woj. warmińsko-mazurskie – 14,62 sek.

Puchary oraz dyplomy ufundowane przez Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wręczał st. bryg. Piotr Zmarz – Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie.

Fundatorami nagród byli: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A., Powiat Puławski oraz Gmina Miasto Puławy.

tekst: Marzena Szwargolińska

mt_gallery: XI Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej Etap 3 - Puławy.

zdjęcia: mł. bryg. Monika Ryciak, mł. bryg. Tomasz Gębala

 

 

 

Skip to content