1-30200g

ZAKOŃCZENIE AKCJI „SpoKREWnieni służbą”

1-30200g31 marca 2017 r. w Kolnie (woj. podlaskie) miało miejsce podsumowanie akcji „SpoKREWnieni służbą”, która odbywała się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Krew można było oddawać podczas akcji w każdym województwie przez cały marzec. Akcja miała charakter otwarty i mógł w niej wziąć udział każdy.

Przez cały miesiąc policjanci, strażacy, strażnicy graniczni oraz funkcjonariusze BOR, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddawali krew chorym i ofiarom wypadków. W Akcja „SpoKREWnieni służbą” dowiodła, że poświęcenie funkcjonariuszy nie jest pustym hasłem. Przez miesiąc udowodniliśmy, że etos służby jest realny. Oddawanie krwi to przekazywanie daru życia. Nikt nie spodziewał się takiego efektu. 3022 litry krwi: tyle aktualnie mamy na naszym „liczniku” – poinformował szef MSWiA. Minister zaznaczył, że w akcję, poza funkcjonariuszami, włączyło się wiele osób cywilnych.

W ramach tej akcji strażacy Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali 168 zbiórek, w wyniku których zostało oddanych prawie 1700 litrów krwi.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział również, że akcja „SpoKREWnieni służbą” będzie kontynuowana w przyszłym roku.

W dzisiejszym podsumowaniu akcji uczestniczył komendant główny PSP – nadbryg. Leszek Suski.

Środa, 05 kwietnia 2017
Minister Mariusz Błaszczak: dziękuję za krew oddaną potrzebującym.

List 12

 

źródło: KG PSP.

Skip to content