WP 20170419 12 31 14 Pro

Wypadek na krajowej 12 w miejscowości Chojno Nowe Drugie.

WP 20170419 12 31 14 Pro19 kwietnia 2017 r. o godz. 11:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Drugie, gm. Siedliszcze.

 

 

Po przybyciu jednostek PSP na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody, osobowy – Opel Omega i ciężarowy – ciągnik siodłowy Scania z naczepą, w której znajdowały się puste palety. W wyniku zderzenia samochód osobowy został całkowicie zmiażdżony i znajdował się na pasie jezdni, natomiast samochód ciężarowy zjechał do przydrożnego rowu przewracając się na prawy bok. W wyniku uderzenia w nasyp rozszczelnieniu uległy zbiorniki paliwa w samochodzie SCANIA.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczej, odłączeniu akumulatorów, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do kierującej samochodem Opel, celem sprawdzenia przez przybyłego na miejsce zdarzenia Lekarza, czynności życiowych. Następnie zneutralizowano płyny eksploatacyjne znajdujące się na jezdni jak również przepompowano z ciągnika siodłowego Scania olej napędowy (ok. 400 litrów) do dostarczonego zbiornika. Niestety kierująca Oplem wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. W samochodzie ciężarowym podróżowało dwóch kierowców, którzy opuścili pojazd samodzielnie.

mt_gallery: Wypadek na krajowej 12 w miejscowości Chojno Nowe Drugie, powiat chełmski.

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm

Skip to content