WP 20170412 10 01 07 Pro

Pożar magazynu w Rejowcu Fabrycznym.

WP 20170412 10 01 07 Pro12 kwietnia 2017 r. o godzinie 4:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie wpłynęła informacja o pożarze magazynu – składu surowca do produkcji paliw alternatywnych w Rejowcu Fabrycznym przy ul. Cementowej.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek SP stwierdzono, że budynek magazynowy (szkielet metalowy, dach z tworzywa sztucznego, a ściany z blachy trapezowej), jest w 60 % objęty pożarem. W budynku tym składowane było około 400 ton surowca do produkcji paliwa alternatywnego. Akcja gaśnicza była utrudniona z powodu dużego zadymienia – w pierwszej fazie pożaru i braku ciężkiego sprzętu (ładowarki czołowe), które umożliwiłyby sprawne wywiezienie surowca z magazynu. Po zorganizowaniu ww. sprzętu surowiec był wywożony na plac zewnętrzny i przelewany (dogaszany) przez strażaków wodą.

W akcji gaśniczej trwającej prawie 19 godzin brało udział łącznie 17 zastępów – 50 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej z Chełma i z Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości: Kanie, Wólka Kańska, Rejowiec, Staw, Czułczyce, Siedliszcze. Podczas działań na miejscu zdarzenia obecni byli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – oddział Chełm i przedstawiciel Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta Rejowiec Fabryczny.

tekst i zdjęcia: mł. bryg. Wojciech Chudoba, KM PSP Chełm.

mt_gallery: Pożar magazynu w Rejowcu Fabrycznym.

 

Skip to content