20170422 115911

Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2017”.

20170422 115911Strażacy-ochotnicy z gminy Wojciechów uczestniczyli w sobotę 22 kwietnia w organizowanych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2017” rozgrywanych na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W zawodach wzięło udział 40 drużyn z ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych z całej Polski.

– Drużyna w składzie Marcin OZIMEK z OSP KSRG Wojciechów i Paweł Kowalski z OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła pierwsze miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Strażaków w Biegu po Schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – chwali zawodników Stanisław KAMELA, prezes OSP KSRG Wojciechów. – Zawody polegały na bieganiu po schodach Pałacu Kultury i Nauki w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim a także w aparatach ochrony dróg oddechowych. Start odbywał się na placu przed Pałacem, natomiast meta znajdowała się na usytuowanym na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki tarasie widokowym .
Nie jest to pierwszy sukces strażaków z Wojciechowa – W marcu sześciu strażaków z gminy Wojciechów z OSP KSRG Wojciechów, OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza oraz OSP Stasin brało udział w zawodach na warszawskim wieżowcu RONDO 1 zdobywając także czołowe miejsca na podium w kategorii ochotniczych straży pożarnych – dodaje prezes KAMELA.
Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie a dekoracji dokonał sam zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marek JASIŃSKI w asyście zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie oraz Komendanta Miejskiego PSP w Warszawie.
Strażacy ochotnicy składają gorące podziękowanie Komendantowi Miejskiego PSP w Lublinie oraz strażakom z OSP Pawlin za udostępnienie sprzętu.

mt_gallery: "Wieżowiec 2017".
tekst i zdjęcia: Stanisław KAMELA – OSP KSRG Wojciechów

Skip to content