20170311 154050 Kopiowanie

Zawody „Bieg na Szczyt – RONDO 1”.

20170311 154050 KopiowanieZawody „Bieg na Szczyt – RONDO 1” odbyły się  11 marca 2017 roku w warszawskim wieżowcu RONDO 1 przy Rondzie ONZ.

Strażacy z gminy Wojciechów byli jedynymi reprezentantami województwa lubelskiego, którzy startowali w zawodach „Bieg na Szczyt – RONDO 1” w konkurencji „Strażackie schody”.

Zawody polegały na wbiegnięciu w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu strażackim, oraz w aparatach ochrony dróg oddechowych na 37. piętro wieżowca RONDO 1 w Warszawie. Strażacki ekwipunek ważył ok. 19 kg a strażacy mieli do pokonania 836 schodów.

W wyniku rywalizacji drużyna w składzie: Marcin OZIMEK OSP KSRG Wojciechów i Paweł KOWALSKI OSP Wojciechów-Kolonia Pierwsza zajęła drugie miejsce w kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych, druga drużyna w składzie Marcin JOŚKO OSP KSRG Wojciechów i Paweł JOŚKO OSP KSRG Wojciechów zajęła trzecie miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych, natomiast trzecia drużyna z gminy Wojciechów w składzie Jacek JOŚKO OSP KSRG Wojciechów i Rafał MIROSŁAW OSP Stasin zajęła czwarte miejsce w kategorii ochotniczych straży pożarnych.

W zawodach „Bieg na Szczyt – RONDO 1 Strażackie schody” wzięło udział ponad 130 strażaków i strażaczek z całej Polski z czego 40 z ochotniczych straży pożarnych. W klasyfikacji generalnej zawodów strażacy z gminy Wojciechów zajęli dziewiąte, dziesiąte, jedenaste, dwunaste, siedemnaste i dwudzieste pierwsze miejsce w kategorii OPEN strażaków.

– W zawodach „Bieg na Szczyt – RONDO 1” bierzemy udział już po raz drugi, w ubiegłym roku nasi druhowie zdobyli tytuły Mistrza Polski i vice Mistrza Polski w kategorii ochotniczych straży pożarnych. Do zawodów przygotowywaliśmy się cały rok wykorzystując do treningów klatkę schodową w budynku Rektoratu UMCS a także warszawskiego hotelu Marriott – dodał Prezes OSP KSRG Wojciechów Stanisław KAMELA

Tekst: Prezes OSP KSRG Wojciechów Stanisław KAMELA

mt_gallery: Zawody "Bieg na Szczyt - RONDO 1".

Zdjęcia: OSP KSRG Wojciechów.