DSC 0066

Zamość – eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom.

DSC 006628 marca 2017 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XL eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

  Zwycięzcy w nagrodę otrzymali zestawy głośników, słuchawki bezprzewodowe, maskotki miś strażak, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Gminę Zwierzyniec. Laureaci (pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych) uzyskali prawo reprezentowania powiatu w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w dniu 27 kwietnia w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.  

   Do turnieju przystąpiło 31 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 14 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla uczniów szkół: podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy zakwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dosyć trudne pytania. Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – szkoła podstawowa
1.    Magdalena Kostrubiec – SP w Horyszowie Pol.
2.    Piotr Wyrostek – SP w Krasnem  
3.    Kinga Powroźnik – SP w Suchowoli
II GRUPA – gimnazjum
1.    Natalia Węcławik – Gimnazjum w Skierbieszowie
2.    Marcin Malec – Gimnazjum w Szczebrzeszynie
3.    Szymon Dyrkacz – Gimnazjum w Starym Zamościu
III GRUPA – szkoły ponadgimnazjalne
1.    Karol Flor –  II LO w Zamościu
2.    Dominika Piwko – ZSO Krasnobród
3.    Karolina Grodzka – III LO w Zamościu
    
    W przerwie pomiędzy etapami eliminacji, młodzieży oraz opiekunom, zaprezentowano wyposażenie pojazdów pożarniczych.
    Serdecznie dziękujemy sponsorom którzy ufundowali poczęstunek, pamiątkowe dyplomy dla pozostałych uczestników małą maskotkę miś strażak.  
Jak powszechnie wiadomo najtańszą formą przeciwdziałania wystąpieniu różnego rodzaju zagrożeń jest odpowiednia profilaktyka. W tego rodzaju działalność w pełni wpisuje się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który ma na celu odpowiednie kształtowanie świadomości młodych ludzi w kwestii  ogólnie rozumianego bezpieczeństwa pożarowego. Turniej ten systematyzuje, wiedzę na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej jak również pielęgnuje i utrwala historię i tradycję ruchu strażackiego. Liczymy, że wiadomości uzyskane przez młodych ludzi, w ramach tego Turnieju, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń. 

mt_gallery: Zamość - eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP W Zamościu.

Skip to content