3

Wypadek na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 19 z ul. Kleeberga w Lubartowie.

316 marca 2017 r. o godz. 14:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 19 z ul. Kleeberga w Lubartowie.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na obwodnicy Lubartowa doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 pojazdów, dwóch aut osobowych i ciągnika siodłowego z cysterną. Wewnątrz pojazdu Volkswagen Passat na przednich siedzeniach znajdowały się dwie kobiety. Pasażerka została ewakuowana przez zespół PRM, w przypadku kierującej pojazdem do jej ewakuacji niezbędne było wykonanie dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Drugi z uczestniczących pojazdów ciągnik siodłowy z cysterną przewożącą emulsję parafinową stał na drugim pasie jezdni. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd  Dacia Sandero po zderzeniu z ciężarówką zatrzymał się na betonowym przepuście w przydrożnym rowie. Kierująca opuściła pojazd o własnych siłach. Udzielona pierwsza pomoc poszkodowanej, polegała na założeniu kołnierza ortopedycznego oraz wsparciu psychicznym do czasu dojazdu drugiego zespołu pogotowia ratunkowego. Z uwagi na odniesione obrażenia ciała kierującej Volkswagenem, decyzją lekarza został  zadysponowany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały dodatkowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca, odłączeniu akumulatorów we wszystkich pojazdach. Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa podczas działań ratowniczych, droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowości Firlej – Kamionka oraz drogą serwisową drogi krajowej.

Po przybyciu grupy dochodzeniowej z policji i wykonaniu  niezbędnych czynności zmierzających do ustalenia okoliczności powstania zdarzenia, jezdnia została posprzątana przez zarządcę drogi. Samochody uczestniczące w zdarzeniu zostały odholowane przez pomoc drogową.            
Łączny czas działań interwencyjnych służb ratowniczych wyniósł ponad 5 godzin.           
W działaniach brało udział cztery zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP Brzeziny. 

tekst: mł. bryg. Jarosław Przysiadły KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Wypadek na obwodnicy Lubartowa.

zdjęcia: KP PSP Lubartów.

Skip to content