IMG 6070

Warsztaty tematyczne pt. „Działania ratownicze przy zdarzeniach z udziałem pojazdów komunikacji zbiorowej o napędzie elektrycznym”.

IMG 6070W dniach 14-17 marca 2017 roku na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego  Lublin Sp z o.o. odbywają się zajęcia w ramach warsztatów tematycznych pt. „Działania ratownicze przy zdarzeniach z udziałem pojazdów komunikacji zbiorowej o napędzie elektrycznym”.

Warsztaty adresowane są do dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej  Straży Pożarnej woj. lubelskiego oraz zastępców dowódców jednostek ratowniczo-gaśniczych, dowódców zmian i strażaków z jednostek ratowniczo-gaśniczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Tylko w Gdyni, Lublinie i w Tychach można podróżować trolejbusami. Strażacy zapoznają się ze szczególną budową grupy pojazdów elektrycznych znajdujących się w taborze Komunikacji Miejskiej w Lublinie. Począwszy od starszego taboru trolejbusów, poprzez nowoczesne trolejbusy z możliwością autonomicznej jazdy po najnowsze autobusy elektryczne, które wyróżniają się specjalistyczną budową i zerową emisją spalin. Na przestrzeni lat pojazdy te przeszły olbrzymią rewolucję technologiczną, która wymusza pozyskanie wiedzy na temat możliwości ratowniczo-gaśniczych dla straży pożarnej. Wiedza ta z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa strażaków ratowników a w szczególności bezpieczeństwa pasażerów podróżujacych takimi środkami transportu miejskiego.

mt_gallery: Warsztaty tematyczne pt. "Działania ratownicze przy zdarzeniach z udziałem pojazdów komuniakacji zbiorowej o napędzie elektrycznym."

tekst i zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

Skip to content