DSC 1053

Komenda Powiatowa PSP w Świdniku – spotkanie z dyrekcją szkół z terenu powiatu świdnickiego.

DSC 10537 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku odbyła się prelekcja związana z kampanią społeczną „Czad i ogień – obudź czujność”.

Kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność” zainaugurowana została w 2016 r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. W spotkaniu w KP PSP w Świdniku udział wzięło 27 dyrektorów placówek oświatowych lub ich przedstawicieli z terenu powiatu świdnickiego. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku, mł. bryg. Paweł Belniak, omówił zagrożenia spowodowane przez tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania budynków, w celu ograniczenia zatruć czadem. Omówiono także zasady organizowania i prowadzenia praktycznego sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji w szkołach.

Po prelekcji zapoznano słuchaczy z pracą w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Świdniku oraz wyposażeniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świdniku.

Ostatnim elementem spotkania były praktyczne ćwiczenia gaszenia pożarów przy użyciu gaśnic.

W trakcie prelekcji przekazano materiały edukacyjne otrzymane z Komendy Głównej PSP – plany lekcji oraz kolorowanki „Mądre Myszki radzą wszystkim”.

mt_gallery: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych z terenu powiatu świdnickiego.

tekst/zdjęcia: st. kpt. Paweł Dańko KP PSP Świdnik.

Skip to content