DSC 0249

Zderzenie szkolnego autobusu z kolejową drezyną w miejscowości Susiec pow. tomaszowski.

DSC 02496 grudnia 2016 roku o godz. 13:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu autobusu szkolnego przewożącego dzieci z drezyną, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Susiec.

   Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że drezyna wjechała w środek boku autobusu przepychając go o około 30 metrów po torowisku. W pojeździe podróżowało łącznie 12 dzieci, kierowca oraz opiekunka. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem wydostały się na zewnątrz o własnych siłach przed przybyciem straży. Przystąpiono do zabezpieczenia miejsce zdarzenia oraz oceny stanu zdrowia osób poszkodowanych. W pierwszej kolejności do szpitala w Tomaszowie Lubelskim przetransportowano sześcioro dzieci z widocznymi, niegroźnymi obrażeniami. Pozostałe osoby (6 dzieci i 2 osoby dorosłe) przebywały pod opieką ratowników KSRG do czasu przybycia kolejnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Działania medyczne ratowników KSRG (PSP i OSP) polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego, zabezpieczeniu przed wychłodzeniem i umieszczeniu w ogrzewanych pojazdach SLKw PSP.
   Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów z JRG Tomaszów Lubelski oraz 5 zastępów OSP z okolicznych miejscowości. Działania trwały blisko 9 godzin. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Policja.

mt_gallery: Wypadek autokaru na przejeździe kolejowym w miejscowości Susiec.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Jacek Zwolak KP PSP Tomaszów Lubelski.

Skip to content