DSC 4483

Wypadek drogowy na trasie krajowej nr 2 w powiecie bialskim.

 

DSC 448329 grudnia 2016 r.  po godz. 14.00 do stanowiska kierowania KM PSP w Białej Podlaskiej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 2 na wysokości Styrzyńca w gminie Biała Podlaska.

Samochód ciężarowy marki Scania przewożący koks zjechał z trasy i dachował. Kierowca ciężarówki był uwięziony w zmiażdżonej kabinie. Część koksu z naczepy rozsypała się na jezdni oraz na jadący samochód osobowy marki Daewoo Matiz, którym podróżowały trzy osoby. Jeden pas jezdni był zablokowany.

Na miejsce zdarzenie przybyły dwa zastępy z JRG Biała Podlaska oraz Komendant Miejski  PSP i Dowódca JRG samochodem operacyjnym.
Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych i ewakuowali ze zmiażdżonej kabiny. Poszkodowanemu została udzielana kwalifikowana pierwsza pomoc i został on przekazany Zespołowi  Ratownictwa Medycznego. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.
Działania ratownicze zmierzające do uwolnienia kierowcy były bardzo trudne, gdyż kabina samochodu ciężarowego była całkowicie zmiażdżona i znajdowała się w pozycji „do góry kołami”, a także była dociśnięta do drzewa od strony kierowcy. Ponadto, działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i udrożnieniu jezdni z rozsypanego koksu.

Dalsze czynności dochodzeniowe prowadzili na miejscu funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
W działaniach trwających ponad 3 godziny brało udział łącznie 10 strażaków.
W trakcie działań na drodze krajowej obowiązywał ruch wahadłowy. 

tekst: mł. bryg. Mirosław Byszuk KM PSP Biała Podlaska.

mt_gallery: Wypadek na drodze krajowej nr 2 w powiecie bialskim.

zdjęcia: mł. bryg. Artur Tomczuk KM PSP Biała Podlaska.

Skip to content