Foto 4

KP PSP Krasnystaw – spotkanie dotyczące kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź czujność”.

Foto 414 grudnia 2016 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie odbyło się spotkanie dotyczące przedstawienia zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi pożarami i tlenkiem węgla, w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – Obudź czujność”.

Bezpośrednim celem kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych w mieszkaniach i domach w okresie grzewczym 2016/2017 oraz zbudowanie świadomości społecznej o tym zagrożeniu.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów terytorialnych, służb oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin: Miasto Krasnystaw, Krasnystaw, Fajsławice i Łopiennik Górny. Podczas spotkania oprócz omówienia założeń kampanii przedstawiono zagrożenia okresu grzewczego i okresu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przedstawione zostały sposoby zapobiegania tym zagrożeniom i postępowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi. Uczestnikom spotkania przekazano również ulotki kampanii społecznej „Czad i ogień – Obudź czujność”.

Podczas spotkania dokonano również prezentacji Sali Edukacyjnej „Ognik”, która została utworzona w tutejszej komendzie w bieżącym roku. Główne założenia programu „Ognik” to poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią.

Tekst: st. kpt. Tomasz Ściepko – KP PSP w Krasnymstawie

mt_gallery: KP PSP Krasnystaw - spotkanie dotyczace kampanii społecznej "Czad i Ogień. Obudź czujność". Zdjęcia: bryg. Adam Niemczyk – KP PSP w Krasnymstawie 

Skip to content