2

Wypadek drogowy w miejscowości Poizdów, gmina Kock, powiat lubartowski.

21 listopada 2016 roku o godz. 23:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Poizdów, gm. Kock.

 

   Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Lubartów stwierdzono, że na Drodze Krajowej nr 48 doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy marki Ford Mondeo zderzył się czołowo z samochodem osobowym Alfa Romeo. Na miejscu zdarzenia był zastępy OSP Kock i OSP Przytoczno oraz Policja i dwie karetki pogotowia ratunkowego. Fordem podróżował tylko kierowca, natomiast Alfą jechały dwie kobiety oraz dziecko w wieku 2 lat. Po ewakuacji dziecka przez zastęp OSP Kock, przystąpiono do ewakuacji trzech pozostałych poszkodowanych osób. Z uwagi na duże uszkodzenia pojazdów w celu dotarcia do poszkodowanych użyto sprzętu hydraulicznego. Jako drugą osobę ewakuowano kierowcę Forda Mondeo, następnie pasażerkę oraz kierującą pojazdem Alfa Romeo. Wszyscy poszkodowani zostali przekazani służbom medycznym. W trakcie prowadzenia działań dojechały dwie kolejne karetki pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej z uwagi na odniesione obrażenia  wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do wyznaczonych szpitali. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały dodatkowo na odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach, instalacji gazowej w Alfie Romeo oraz oświetleniu terenu akcji.
                            
    W trakcie prowadzonych działań ratowniczych Droga Krajowa nr 48 była zablokowana w obu kierunkach, Policja wyznaczyła objazdy.
    W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy jednostek OSP w Kocku i Przytocznie. 

tekst: mł. bryg. Jarosław Przysiadły KP PSP Lubartów

mt_gallery: Wypadek drogowy w miejscowości Poizdów.

zdjęcia: KP PSP Lubartów.

Skip to content