5

Wybuchu gazu w budynku magazynowo – produkcyjnym w miejscowości Łaziska.

517 listopada 2016 r. o godz. 2.46 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opolu Lubelskim przyjął zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku magazynowo – produkcyjnym w miejscowości Łaziska gm. Łaziska.

  Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy JRG PSP w Opolu Lubelskim i OSP Łaziska.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się wózek widłowy wewnątrz budynku. Na zewnątrz leżały porozrzucane elementy budynku. Prawdopodobnie na skutek pożaru wózka widłowego doszło do wybuchu butli 11 kg z propan – butanem zamontowanej na nim. W wyniku wybuch zawaliło się około 150 m2 dachu budynku. Ściany budynku są popękane, okna i bramy garażowe wypadły z futryn na skutek wybuchu.

  Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku i podaniu dwóch prądów wody. Jeden prąd wody bezpośrednio w miejsce pożaru, drugi w celu schłodzenia 9 szt. butli 11 kg z propan – butanem znajdujących się obok wózka widłowego. Przechyloną ścianę i konstrukcję stropu podparto stemplami stalowymi. Przeszukano miejsce zdarzenia nie znajdując ewentualnych osób poszkodowanych. Sprawdzono czy w sąsiadujących budynkach mieszkalnych nie ma osób poszkodowanych.

tekst: mł. kpt. Rafał Dobraczyński – KP PSP Opole Lubelskie

mt_gallery: Wybuch gazu w budynku magazynowo-produkcyjnym w miejscowości Łaziska.
zdjęcia: kpt. Krzysztof Siembida – JRG PSP Opole Lubelskie

Skip to content