162wyp

Modlitwa za zmarłych strażaków.

162wyp10 listopada 2016 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu, już po raz kolejny, odbyło się nabożeństwo wypominkowe za zmarłych strażaków.

  W kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu, już po raz kolejny, odbyło się nabożeństwo wypominkowe za zmarłych strażaków, po którym kapelan zamojskich strażaków ks. kan. Andrzej Chmaj w tej intencji odprawił Mszę świętą. Przed uroczystościami nad grobem oddano honor Karolowi Kłossowskiemu zamojskiemu farmaceucie, który 1882 roku założył Zamojską Straż Ogniową. Zapalenie symbolicznego znicza było wyrazem pamięci o założycielu zamojskiej jednostki.

  W uroczystościach wzięli udział funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Zamościu oraz reprezentacje strażaków z terenu gmin powiatu zamojskiego. Delegacji zamojskich strażaków przewodził bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu. W modlitwie uczestniczyli, także Prezesi Zarządów Oddziałów Gminnych ZOSP RP powiatu zamojskiego, Komendanci Gminni OSP, a także emerytowani strażacy zamojskiej jednostki. 

mt_gallery: Modlitwa za zmarłych strażaków w kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu.

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Andrzej Szozda KM PSP Zamość.

Skip to content