IMG 5540

Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie – uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości.

IMG 554022 listopada 2016 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości połączona z wręczeniem wyróżnień, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe strażaków woj. lubelskiego.

   W uroczystościach udział wzięli: Poseł na Sejm RP Piotr Olszówka, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski z zastępcą st. bryg. Piotrem Zmarzem oraz funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

    Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Alinowski wspólnie wręczyli pracownikom odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Następnie Lubelski Komendant Wojewódzki PSP serdecznie podziękował za zaangażowanie i wysiłek wkładany w codzienną pracę i służbę, która przekłada się na realne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców woj. lubelskiego.

    Podczas uroczystości wręczono 1 Medal Za Długoletnią Służbę, 8 Odznak  „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz wręczono 35 awansów na wyższe stopnie służbowe. Ponadto wyróżniono 8 strażaków listem gratulacyjnym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za wzorową pracę, fachowość i poświęcenie podczas zabezpieczenia organizacji szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.
 
    W podziękowaniu za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej – Srebrnym Krzyżem Zasługi Orderu Świętego Floriana odznaczony został zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Zmarz. Odznaczenia dokonał Kapelan Wojewódzki Strażaków ks. mł. bryg. Mirosław Ładniak.

mt_gallery: Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie - uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości.

tekst/zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

 

Skip to content