DSC03107

Wypadek drogowy w miejscowości Zielony Kąt gm. Nowodwór.

DSC0310719 października 2016 roku w miejscowości Zielony Kąt gm. Nowodwór – samochód osobowy uderzył dachem w słup energetyczny.

 

  Dwie osoby podróżujące samochodem opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb i znajdowały się w pobliżu uszkodzonego samochodu w pozycji leżącej. Pierwszej pomocy przedmedycznej w postaci wsparcia psychicznego udzielił jadący na służbę funkcjonariusz policji Kamil Chmielowski. Następnie na miejsce zdarzenia dojechał patrol policji.

  Działania strażaków z KP PSP w Rykach i OSP KSRG Grabów Rycki polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, zabezpieczeniu poszkodowanych przed utratą ciepła, ewakuacji na noszach w miejsce bezpieczne. Poszkodowane osoby zostały przekazane przybyłemu na miejsce ZRM. W wyniku uderzenia doszło do pęknięcia i pochylenia się słupa. Ze względu na uszkodzenie słupa i prawdopodobieństwem jego przewrócenia zamknięto drogę powiatową na czas prowadzonych działań oraz zadysponowano pracowników zakładu energetycznego. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych leżący na boku pojazd został postawiony na koła, odłączono akumulator i odciagnięto samochód od uszkodzonego słupa. 

Tekst: st. kpt. Jarosław Lasek KP PSP Ryki.

mt_gallery: Wypadek drogowy w miejscowości Zielony Kąt, powiat rycki.

Zdjęcia: archiwum KP PSP Ryki.

Skip to content