Foto 2 - MZ w m. Dziecinin

Wypadek drogowy w miejscowości Dziecinin powiat krasnostawski.

Foto 2 - MZ w m. Dziecinin30 października 2016 roku na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Dziecinin, gmina Fajsławice doszło do tragicznego w skutkach wypadu, w którym zginęły dwie osoby a trzy zostały ranne, w tym jedno dziecko.

Zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem dwóch pojazdów w miejscowości Dziecinin wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krasnymstawie o godzinie 11:18.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu JRG KP PSP Krasnystaw stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi A4 oraz Skody Superb. Pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie, na miejscu była już Policja i zespół Ratownictwa Medycznego. W samochodzie Skoda był uwięziony kierowca – obok samochodu Skoda leżała ranna pasażerka, którą zajmowali się Ratownicy Medyczni. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec LPR, który po zaopatrzeniu rannego dziecka zabrał je do szpitala w Lublinie. Na miejsce dojechały również zastęp z JRG KP PSP Świdnik (Posterunek Piaski) oraz zastępy OSP KSRG Fajsławice i Krzywe. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do poszkodowanego kierowcy Skody i przekazaniu go zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W działaniach ratowniczych brało udział łącznie 18 strażaków z PSP i OSP.

tekst: bryg. Adam Niemczyk.

mt_gallery: Wypadek drogowy w miejscowości Dziecinin.

 

zdjęcia: bryg. Dariusz Pylak – KP PSP Krasnystaw

 

Skip to content