DSCF3321

Wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej nr 815 w miejscowości Pałecznica – Kolonia, gmina Niedźwiada.

DSCF332110 października 2016 r. o godz.10:22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie wpłynęła informacja o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 815 w miejscowości Pałecznica – Kolonia, gmina Niedźwiada.

 

  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy z JRG Lubartów stwierdzili, że samochód osobowy marki BMW znajduje się w pasie drogowym poza jezdnią. W pojeździe, na tylnej kanapie znajdowała się nieprzytomna, oddychająca 16-latka oraz jej 46-letnia matka, która udzielała jej pomocy. Pozostałe osoby poszkodowane, tj. kierująca pojazdem 24-latka i jej 1-miesięczne niemowlę, znajdowały się w pojeździe świadków zdarzenia, którzy udzielali im pomocy.

   Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, jednoczesnym udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym – głównie na założeniu kołnierzy ortopedycznych oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce dwóm karetkom Pogotowia Ratunkowego. Nieprzytomna 16-latka została przez strażaków ewakuowana z pojazdu przy pomocy deski ortopedycznej. Przybyły na miejsce śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną 16-latkę do DSK w Lublinie. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Lubartowie. Podczas działań droga wojewódzka nr 815 była zablokowana. Policja wyznaczyła objazd.

W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Lubartów oraz zastępy OSP Pałecznica i Niedźwiada.

tekst: mł. bryg. Jarosław Przysiadły KP PSP Lubartów.

mt_gallery: Wypadek drogowy w miejscowości Pałecznica-Kolonia.

zdjęcia: KP PSP Lubartów.

Skip to content