Stanowisko 1

Ćwiczenia podmiotów KSRG z udziałem innych służb i instytucji z powiatu biłgorajskiego.

Stanowisko 16 października 2016 r. na terenie gminy Tereszpol odbyły się ćwiczenia podmiotów KSRG z udziałem innych służb i instytucji z powiatu biłgorajskiego na podstawie opracowanego założenia, przewidującego tzw. rajd terenowy.

W trakcie ćwiczeń zastępy OSP realizowały zadania z poszczególnych dziedzin ratownictwa m.in. w zakresie gaszenia pożarów wewnętrznych w budynkach użyteczności publicznej, pracy ze sprzętem do ratownictwa wysokościowego, ratownictwa technicznego, obsługi pilarek spalinowych do drewna oraz agregatów prądotwórczych.
OSP z KSRG realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne na przygotowanych stanowiskach rozlokowanych na trasie Tereszpol Zaorenda – Szozdy – Tereszpol Kukiełki. W ćwiczeniach udział brały następujące siły i środki:
•    Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju,     
•    7 jednostek OSP z KSRG z terenu powiatu biłgorajskiego,
•    Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Biłgoraju,
•    Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Tereszpolu Zaorenda,

Po zakończonych ćwiczeniach podsumowania ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju bryg. Wiesław Krent obserwatorem ćwiczeń był m.in. Wójt Gminy Tereszpol Pan Jacek Pawluk oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Pan Krzysztof Łobejko.

mt_gallery: Ćwiczenia KSRG powiatu biłgorajskiego.

tekst, zdjęcia: st. kpt. Albert Kloc KP PSP Bilgoraj

 

Skip to content