DSC04715

Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

DSC0471512 września 2016 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski spotkali się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku ze strażakami Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim oraz strażakami – ochotnikami z terenu gminy Susiec. W spotkaniu uczestniczył również Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

 

 

 

 

Spotkanie było okazją do wręczenia medali „Młody Bohater”. Akcja „Młody Bohater” to nowa inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży.

Osoby, które zostały wyróżnione medalami „Młody Bohater” to m.in. 14-letnia Kinga Trojanowska z Rejowca Fabrycznego, która podczas spaceru z koleżanką, zauważyła kobietę siedzącą na torach na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kinga wezwała policję i poprosiła o pomoc kierowców pobliskich samochodów, gdyż do przejazdu zbliżał się pociąg. Drugim wyróżnionym był 12-letni Szymon Szwaj z Parczewa, który widząc zderzenie dwóch samochodów ruszył na ratunek uczestnikom wypadku. Jeden z samochodów stanął w płomieniach, chłopiec za pomocą gaśnicy samochodowej zaczął gasić płomienie, wybił szybę w pojeździe i pomógł wydostać się uwięzionym wewnątrz pasażerom.

Po wręczeniu medali głos zabrał syn założyciela muzeum kpt. Szczepan Łasocha, który przedstawił historię powstania zbioru pożarniczych eksponatów. Na jego ręce minister Spraw Wewnętrznych i Administracji złożył podarunek w postaci zabytkowej miedzianej prądownicy. Następnie uczestnicy zwiedzili wystawę stałą muzeum.

W spotkaniu uczestniczyli również m.in. parlamentarzyści: Beata Mazurek, Sławomir Zawiślak, Piotr Olszówka, Komendant Główny Policji – nadinsp. Jarosław Szymczyk, Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – insp. Paweł Dobrodziej.

mt_gallery:Wizyta Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

 

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Jacek Zwolak – KP PSP w Tomaszowie Lubelskim

 

Skip to content