DSCF0574

Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych na drodze wojewódzkiej nr 857.

DSCF057417 sierpnia 2016 roku w godzinach popołudniowych doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych na łuku drogi wojewódzkiej nr 857.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki OSP Potoczek dowódca przekazał informację ,że w zdarzeniu uczestniczą dwa samochody ciężarowe i w jednym z nich jest osoba poszkodowana, przytomna, która została uwięziona. Po przybyciu kolejnych zastępów, przy użyciu wyciągarki samochodowej odciągnięto elementy karoserii pojazdu uniemożliwiające wydobycie poszkodowanego z kabiny. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny, po czym ułożono na noszach i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

  W wyniku zdarzenia rozerwane zostały zbiorniki z olejem hydraulicznym oraz  z olejem napędowym  w samochodzie ciężarowym SCANIA. Plama olejowa powstała na odcinku około 100 m. Przekazano telefonicznie do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie informację o zaistniałym zdarzeniu. Droga na czas prowadzonych działań została zablokowana w obu kierunkach. Dalsze działania polegały na zmyciu plamy przy użyciu dyspergentu oraz zastosowaniu sorbentu. 

tekst/zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Kurasiewicz KP PSP Janów Lubelski.

mt_gallery: Zderzenie dwóch ciężarówek na drodze wojewódzkiej nr 857.

Skip to content