3o

Tragiczny wypadek na obwodnicy Lublina.

3o23 sierpnia 2016 roku na obwodnicy Lublina – drodze S12 doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło 5 osób a 2 zostały ranne.

Zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na terenie obwodnicy miasta Lublina wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Lublinie o godzinie 14:51. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy strażaków PSP z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1,2 i 4.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, iż doszło do zderzenia osobowego busa z naczepą samochodu ciężarowego stojącego na pasie wyłączonym z ruchu drogowego. Zmiażdżony Citroen Jumper, którym podróżowało 7 osób znajdował się obok naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia we wraku tego pojazdu znajdowały się uwięzione 2 osoby. Pozostałe osoby znajdowały się obok pojazdu. Przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Pogotowia Ratunkowego stwierdziły zgon 5 osób. Po wykonaniu dostępu i uwolnieniu osób znajdujących się w pojeździe zostały one przetransportowane do szpitala Karetką Pogotowia i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dalsze działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas czynności prowadzonych przez Policję. Podczas prowadzonych działań całkowicie zablokowana była droga S12 w kierunku Zamościa. Łącznie działania trwały ponad 7 godzin.

tekst/zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

mt_gallery: Wypadek na S12 obwodnica Lublina.

Skip to content