IMG 8804

Otwarcie wystawy stałej w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.

IMG 88045 czerwca 2016 roku w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku dokonano otwarcia wystawy stałej, która zgromadziła prawie czterysta eksponatów.

 

   W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego – Eugeniusz Palakowski,  komendant powiatowy PSP w Tomaszowie Lubelskim – st. bryg. Stanisław Kielech, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub – podinsp. Waldemar Hurkała, dyrektor Muzeum Regionalnego w Tomaszowie Lub. Eugeniusz Hanejko, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu- Tadeusz Suski, Wójt Gminy Susiec- Zbigniew Naklicki, strażacy, mieszkańcy z terenu gminy i okolic, oraz licznie przybyli turyści.

   Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Susiec, następnie odczytano krótki rys historyczny powstania muzeum oraz życiorys założyciela i pomysłodawcy – Jana Łasochy. Przemawiający do zgromadzonych zaproszeni goście nie kryli podziwu i uznania dla tej inicjatywy.

    W trakcie uroczystości nagrodzono i wyróżniono uczestników konkursu ,,Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa’’ który ogłoszony był na początku maja. Na scenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu im. Jana Pawła II, przedstawiając specjalnie przygotowany na tą okazję montaż słowno- muzyczny.
   Nie mogło również zabraknąć występu Orkiestry Dętej z Gminy Susiec pod kierownictwem Pana Janusza Kiecany. Strażacy z miejscowej jednostki przygotowali pokazy sprzętu strażackiego oraz konkurencje sportowe. Uwieńczeniem całej uroczystości była biesiada z „Kapelą Szczebrzeską”.

mt_gallery: Otwarce wystawy stałej w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.

tekst/zdjęcia: Muzeum Pożarnictwa Oseredek.

Skip to content