IMG 3898

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym 2016 – Puławy.

IMG 389831 maja 2016 roku w Puławach zawodnicy z 20 komend powiatowych (miejskich) Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego oraz Zakładowej Straży Pożarnej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. , wzięli udział w pierwszym dniu Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym 2016.

 

Celem Mistrzostw jest:
1.    Mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego zwalczania pożarów i klęsk żywiołowych.
2.    Wyłonienie najlepszych zawodników w celu powołania reprezentacji województwa na zawody wyższego szczebla – Mistrzostwa Polski.

W pierwszym dniu mistrzostw na obiektach sportowych Komendy Powiatowej PSP w Puławach odbyły się konkurencje:
1. Pożarniczy tor przeszkód – 100 m.
2. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

Pożarniczy tor przeszkód jest to dystans 100 m, na którym zawodnik ma za zadanie pokonać bez pomocy podpór ścianę o wysokości 2m. Następnie zawodnik zabiera dwa zwinięte odcinki węży do sportu pożarniczego, wbiega na równoważnię i zbiegając z niej łączy węże ze sobą, z rozdzielaczem i prądownicą, a następnie przebiega linię mety. 
   
Wspinanie na III piętro wspinalni przy użyciu drabiny hakowej jest to bardzo efektowna konkurencja. Na komendę start zawodnik rozpoczyna bieg z drabiną trzymaną w dowolny sposób. Po dobiegnięciu do wspinalni drabinę należy zawiesić na parapecie I piętra, wejść po niej i usiąść na parapecie okna. Następnie czynność powtórzyć aż do III piętra, gdzie zawodnik zeskakuje na podłogę III piętra.

W Mistrzostwach udział wzięło 21 drużyn i 140 zawodników w konkurencjach indywidualnych.

Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze, członkowie Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych Województwa Lubelskiego, powołani z Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, komend powiatowych i miejskich woj. lubelskiego, pod przewodnictwem kpt. Grzegorza Tymoszuka.

   W drugim dniu zawodów (2 czerwca) wszyscy zawodnicy spotkają się na terenie MOSiR w Parczewie (stadion sportowy), gdzie rozegrane zostaną konkurencje drużynowe, jednocześnie na dwóch torach:
•    sztafeta pożarnicza 4 x 100 m z przeszkodami,
•    pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Wyniki Mistrzostwa Województwa lubelskiego w Sporcie Pożarniczym Puławy – patrz galeria.

mt_gallery: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym 2016 - Puławy.

 

tekst: asp. Tomasz Stachyra KW PSP Lublin.

 

zdjęcia: asp. Tomasz Stachyra, mł. bryg. Piotr Piluś KW PSP Lublin.

Skip to content